Mylonas Winery

12 položiek celkom
Mylonas Winery Savatiano 2018
Akcia
€10 –20 %
€8

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 54
Mylonas Winery Malagousia 2018
Akcia
€10,50 –19 %
€8,50

Biele víno suché Odrodové zloženie: Malagousia 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 56
Mylonas Winery LATE RELEASE Savatiano 2014
Akcia
€12 –25 %
€9

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 55
Mylonas Winery Retsina 2020
Tip
€9

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 129
Mylonas Winery Savatiano OAK 2016
Akcia
€11 –18 %
€9

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 23
Mylonas Winery Assyrtiko 2020
€9,50

Biele víno suché Odrodové zloženie: Assyrtiko 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12,5%

Kód: 132
Mylonas Winery Savatiano 2018
€10

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 130
Mylonas Winery Malagousia 2018
€10,50

Biele víno suché Odrodové zloženie: Malagousia 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 133
Mylonas Winery Red Wine 2017
€11

Červené víno suché Odrodové zloženie: Merlot 40%, Agiorgitiko 40%, Mandilaria 20% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 13,5%

Kód: 59
Mylonas Winery Rose Malagousia Mandilari 2020
Novinka
€11

Ružové víno suché Odrodové zloženie:  80% Malagousia, 20% Mandilaria Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 131
Mylonas Winery Naked Truth 2016
€13

Biele víno suché Odrodové zloženie: Savatiano 100% Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 25
Mylonas Winery Sunday 2018
€13

Biele víno sladké Odrodové zloženie: Savatiano 85%, Aidani 15% Zvyškový cukor: 80g/l Chránené označenie pôvodu: PGI Attiki Alkohol: 12%

Kód: 57

Vinárstvo Mylonas

 

História nášho vinárstva sa začala pred sto rokmi, v roku 1917 v oblasti Keratea vo východnej Atike. Bol to náš starý otec Antonis, ktorého hlavným zamestnaním bolo pestovanie hrozna a výroba vína. Hroznový mušt nechal fermentovať v hlinených amforách, keďže nádrže z nehrdzavejúcej ocele boli v tom čase ešte neznáme. Neskôr toto malé podnikanie prešlo na nášho otca Dimitrisa, ktorý pokračoval v tradícii výroby vína po našom starom otcovi a rozšíril podnikanie kúpou nových viníc a zdokonalením výroby a vytvoril tak mlé moderné vinárstvo. Popri našom otcovi traja synovia, antonist, Tasos a Stamatis sa hrali s pôdou a viničom už ako malé deti. Pozorovali pôdu, počasie a vietor a učili sa ako obrábať a strihať vinič, takže sa napokon stal našou súčasťou. Bolo len prirodzené, že vinič a víno sa stali súčasťou našich profesií. Stamatis a Antonis vyštudovali chémiu - enológiu a Tasos ekonómiu, aby mohol viesť naše podnikanie.

História pôsobenie bratov vo vinárstve Mylonas začala prakticky v roku 2000, keď sme po strate otca prevzali zodpovednosť za kroky a rozvoj, ktorým prispel, keď vinárstvo prešlo naňho od jeho otca a nášho starého otca Antonisa.

Výsledkom bolo bytvorenie úplne nového, malého, moderného vinárstva, štandardizácia našich vín a naša prvá oficiálna prezentácia na gréckom trhu s obchodnou známkou “Savatiano Mylonas Winery”. 

 

Vinice

 

Naše vinice sa nachádzajú v Laureotiki, v oblasti Keratea a patria k vinárskemu územiu Mesogaia, ktorá je slávna svojimi vínami od čias antického Grécka a sympózií Platóna, Sokrata a Aristotela. 

 

Hoci pôsobíme v oblasti Keratea, ktorá patrí do vinárskeho územia Mesogaia, naše vinice sú vysoko diverzifikované v porovnaní s ostatnými vinicami na tomto území. To prináša významné výhody z hľadiska klimatických podmienok, nadmorskej výšky a zloženia pôdy. 

 

Sú to vinice s najvyššou nadmorkou výškou v Mesogaii, lebo sa nachádzajú na úpätí vrchu Panion vo výške 200 - 350 m, doslova obklopené morom, čo dodáva viniciam blahodarný vietor. Najdôležitejší rozdiel medzi ostatnými vinicami v Mesogaii a našimi vinicami je však ten, že naše vinice majú iné zloženie pôdy, pozostávajúce v niektorých častiach z piesočných ílov s vápencovým podložím, alebo so skalnatým podložím na okrajoch Keratei a keď sa blížime k Lavriu, vápenec sa mení na bridlicu.

Oblasť je známa hojným výskytom minerálov od čias Perikla až po ob dobie po druhej svetovej vojne.

Toto je územie, ktoré je kľúčom ku zvláštnym chutiam, vďaka ktorým sú vína Mylonas také vynikajúce.

Dnes naše vinice majú výmeru 12 hektárov. Nie sú zavlažované, majú 45 - 50 rokov a dávajú veľmi málo, najviac 400 kg z hektára. Samozrejme, niet pochybností, že najväčší podiel má odroda Savatiano, ktorú šľachtíme od nášho detstva.

 

Naša filozofia

 

Naša filozofia je nasledovná: Autentičnosť chutí a vyjadrenie Atiky v našich vínach.

Keď sme prebrali rodinný podnik od nášho otca, mali sme jednoduchý cieľ. Pohnúť sa vpred s využitím hodnôt pôdy, ktorú nám venoval.

Naše rozhodnutie vytvoriť vysokokvalitné vína, ktoré zvýrazňujú odrody hrozna a kvalitu pôdy, bolo pre nás jedinou možnosťou. Dobre sme poznali našu pôdu, pretože na nej sme vyrástli. To isté sa týka viniča, keď sme sledovali a ovoniavali jedinečné vône kistov, ktoré sa líšili s každou ročnou dobou. Pokiaľ ide o hrozno, jeho každoročné dozrievanie, aróma a chuť sa stali súčasťou náš samých. Toto všetko sme chceli zachovať. Autenticitu chutí v súlade s pôdou, na ktorej vinič rastie. Jediná vec, ktorá chýbala, bolo moderné vinárstvo, ktoré by nám umožnilo dosiahnuť tento cieľ. A my sme to dokázali!

 

Naše vinárstvo sa nachádza v Keratei, iba niekoľko kilometrov od našich viníc. V tomto vinárstve sme premenili našu víziu na skutočnosť. Premieňame hrozno na víno, pričom kombinujeme vedecké znalosti výroby vína s požiadavkami každej odrody oddelene. Používame moderné, aj tradičné  metódy ako je použitie hlinených amfor. Každodenne sa snažíme vytvárať vína, ktoré svojou chuťou predstavujú krásy attickej krajiny.

Naša ročná produkcia je 80 000 fliaš.

V našom rodinnom podniku každý člen má svoju osobitnú rolu. Všadeprítomný Stamatis je zodpovedný za komunikáciu a za všetky zodpovedné rozhodnutia. Svojím pokojom a láskavosťou vnáša do našich vín dynamický duch a vyjadruje tak filozofiu nášho malého vinárstva “Mylonas Winery”.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie