KIR-YIANNI - Paranga white šumivé

Kód: 115
1 hodnotenie
€16
Skladom (5 ks)

Biele víno suché - šumivé

Odrodové zloženie:  Chardonnay, Xinomavro, Moscato

Chránené označenie pôvodu: PGI Macedonia

Alkohol: 11,8%

Detailné informácie

Podrobný popis

Vzhľad a chuť

Živá pena zložená z malých bubliniek zvyšuje aromatickú intenzitu vína a vytvára v ústach živý pocit. Vône marhule a broskyne z Chardonnay v kombinácii s kvetinovými tónmi pochádzajúcimi z Xinomavro tvoria komplexný aromatický charakter, vyvážený sviežosťou vína a zvýraznený jeho pretrvávajúcou koncovkou.

 

Vinifikácia

Hrozno pochádza z vinohradníckej oblasti Agios Panteleimon v rámci pomenovania Amyndeon vo Florine v severozápadnom Grécku. Vysoká nadmorská výška (600 m) a chudobné piesočnaté pôdy v oblasti vedú k produkcii vín vykazujúcich jemnosť a vzácny aromatický charakter. Štyri okolité jazerá, ktoré pôsobia ako nárazníková zóna, vytvárajú perfektné poveternostné podmienky pre kultiváciu Xinomavro, miernejšie, ako sa v tomto kontinentálnom podnebí očakáva.

Hrozno vybrané pre Paranga je vhodné na výrobu šumivého vína s prihliadnutím na faktory, ako je potenciál alkoholu a kyslosť.

Mušt pozostáva výlučne z hrozna, ktoré bolo počas zberu starostlivo vybrané na základe ich obsahu cukrov, fenolov a kyslosti. Po doručení vo vinárstve a pred lisom sa hrozno chladí na 11-14 ° C. Uskutočnia sa tri lisovania, z ktorých druhý sa používa na výrobu Paranga Sparkling. Prvá fermentácia sa uskutočňuje tradičnou metódou. Potom sa víno prenesie do nádrží na druhé kvasenie, počas ktorého sa vytvoria bubliny. Víno zostane na kaloch 5 mesiacov na kaloch a potom ďalších 5 mesiacov vo fľaši.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie