KIR-YIANNI - Paranga 2018

Kód: 42
Akcia
1 hodnotenie
€12 –25 %
KIR YIANNI Paranga 2018
€12 –25 % €9
Skladom (> 5 ks)

Biele víno suché

Odrodové zloženie:  80% Roditis, 20% Malagousia

Chránené označenie pôvodu: PGI Macedonia

Alkohol: 12,5%

Detailné informácie

Podrobný popis

Vzhľad a chuť

Intenzívne, ale rafinované muškátové arómy jazmínu, bielej broskyne a marhule, typické pre vysokokvalitnú malagousiu, sú príjemne vyvážené sviežosťou horskej roditídy, ktorá dodáva konečnej zmesi chrumkavú kyslosť a chuť. Pretrvávajúca ovocná pachuť podporuje intenzívnu chuť a zvýrazňuje víno s očarujúcim charakterom.

 

Vinifikácia

Vinica leží v nadmorskej výške 700 metrov vo vinohradníckej zóne Agios Panteleimon v Amyndeonskej appelácii v severozápadnom Grécku. Priemerný výnos vinice nepresahuje 40 hl/ha. Pôda je piesočnatá a chudobná, a preto ponúka možnosť produkovať vína vynikajúcej kvality a bohatých aróm. Mikroklímu regiónu charakterizujú studené zimy a teplé letá, zatiaľ čo štyri susedné jazerá prispievajú k vytváraniu mierneho kontinentálneho podnebia.

Po období studeného namáčania, ktoré zvyšuje extrakciu intenzívnejších aróm z kôry hrozna, sa mušt vyčíri statickým debourobovaním a potom sa naočkuje vybranými kvasinkami, ktoré demonštrujú aromatický charakter hrozna. Batonnage sa aplikuje v nerezových tankoch po dobu 3-5 mesiacov, s cieľom dodať vínu objem a komplexnosť.