KIR-YIANNI - Akakies 2020

Kód: 111
1 hodnotenie
€12
Skladom (>5 ks)

Ružové víno suché

Odrodové zloženie:  100% Xinomavro

Chránené označenie pôvodu: PGI Amyndeon

Alkohol: 12,5%

Detailné informácie

Podrobný popis

Vzhľad a chuť

Jasná ružová farba s modrými odtieňmi. Typické arómy zrelých jahôd a čerešní Xinomavro sa harmonicky spájajú s tónmi ružových lístkov. Na poschodí je výrazná kyslosť v rovnováhe s aromatickou intenzitou a pretrváva do dlhotrvajúceho, chutného záveru.

Flašová zrelosť: 2-3 roky

 

Vinifikácia

Vinica leží v nadmorskej výške 700 metrov vo vinohradníckej zóne Agios Panteleimon, v Amyndeon Appelation v severozápadnom Grécku, jedinom gréckom P.D.O pre ružové vína. Priemerný výnos vinice nepresahuje 40 hl/ha. Pôda je piesočnatá a chudobná, a preto ponúka možnosť produkovať vína vynikajúcej kvality a bohatých aróm. Mikroklímu regiónu charakterizujú studené zimy a teplé letá, zatiaľ čo štyri susedné jazerá prispievajú k existencii mierneho kontinentálneho podnebia.

 

Akakies je konečnou kombináciou dvoch vinárskych techník: 90% muštu podlieha kontaktu s pokožkou a 10% pochádza z vytekania šťavy kvasiacej na červené víno. Hrozno sa uchováva v chladných miestnostiach, aby sa dosiahli teploty medzi 11 a 14 ° C. Po odparení a rozdrvení dôjde ku kontaktu s pokožkou v atmosfére CO2, aby sa zabránilo oxidácii počas 12 až 48 hodín v závislosti od kvality hrozna. Po kvasení víno starne na kaloch po dobu 3 mesiacov s 3 -krát týždenne miešaním, aby sa zmäkčila prirodzená kyslosť a zvýšila sa bohatosť.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie