Gaia Wines - S Red Peloponnese 2018

Kód: 76
1 hodnotenie
€19
Skladom (> 5 ks)

Červené víno suché

Odrodové zloženie: Agiorgitiko 50%, Syrah 50%

Chránené označenie pôvodu: Peloponéz

Alkohol: 13%

Detailné informácie

Podrobný popis

Začiatkom roku 2007 v meste Koutsi v štáte Nemea predstavila spoločnosť GAIA GAIA S, nové stvorenie, ktoré kombinuje veľmi obľúbené pôvodné hrozno Agiorgitiko s francúzskou Syrah. S môžete interpretovať, ako chcete, S pre Syrah, ale aj S pre Super Nemea.

Hrozno pochádza zo súkromnej vinice spoločnosti GAIA v hornom Koutsi v Nemecku. GAIA S starne 12 mesiacov v 225 litrových francúzskych dubových sudoch, ktoré pochádzajú z lesov Nevers & Allier v strednom Francúzsku. Keď je fľašovaný, bez toho, aby prešiel akýmkoľvek filtrovaním alebo dodatočnými postupmi, dozrieva najmenej päť mesiacov pred uvedením na trh.

Výsledkom je obzvlášť sýto červené, čierne víno s intenzívnymi arómami, čistotou a komplexnosťou, vytvorené dokonalým a rešpektujúcim spojením Agiorgitiko a Syrah. Jeho štruktúra je bohatá a veľkorysá. Pevne veríme, že v dobrých pivničných podmienkach sa toto víno bude v nasledujúcich rokoch zlepšovať.

Nezabudnite si na dekantáciu Gaie nájsť čas, aspoň pol hodiny, kým si to užijete. Jeho nový rozmer, ktorý sa objaví, nadchne!