Gaia Wines - Gaia Estate 2016

Kód: 75
1 hodnotenie
€26
Skladom (5 ks)

Červené víno suché

Odrodové zloženie: Agiorgitiko 100%

Chránené označenie pôvodu: Peloponéz

Alkohol: 13%

Detailné informácie

Podrobný popis

Na vrchole strmých juhozápadných svahov Koutsi pestujeme vinič Agiorgitiko so zameraním na vytvorenie červeného vína výnimočnej osobnosti a veľkého potenciálu starnutia s cieľom odobrať všetky potrebné zlúčeniny z veľmi malého množstva hrozna.

Toto vinárstvo sa robí tak, že už tak husté hrozno môže byť vyjadrené vo víne, tým najúplnejším a najúplnejším spôsobom. Veľmi dlhá extrakcia po fermentácii je kľúčovým bodom prvej fázy vinifikácie. Potom nové víno zreje najmenej 12 mesiacov v nových 225-litrových sudoch z francúzskeho duba. Pôvod lesa a stupeň pálenia, spôsob rúbania použitého dreva a každý malý detail boli preskúmané a zvolené, aby sme nakoniec získali víno s vysokou komplexnou osobnosťou.

Nakoniec sa GAIA ESTATE plní do fliaš priamo zo suda bez predchádzajúceho ošetrenia, ako je chladenie alebo filtrácia. Týmto spôsobom uchovávame to najlepšie zo všetkých základných prvkov nášho vína.

GAIA ESTATE má sýto červeno-čiernu farbu, komplexný a vysoko intenzívny aromatický profil s bočnými prvkami ovocia, dreva, vanilky a karafiátu. Ústa, objem, telo, štruktúra a chuť dopĺňajú charakter tejto neobvyklej Nemea.

Bezpochyby ide o starnúce víno. Za správnych pivničných podmienok a teploty 12 až 14 ° C sa ďalších 20 rokov stále vyvíja na ešte lepšie a štruktúrovanejšie víno.

Nezabudnite si na dekantáciu GAIA ESTATE nájsť čas najmenej pol hodiny, kým si to užijete. Jeho nový rozmer, ktorý sa objaví, nadchne!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie