Gaia Wines - Assyrtiko - Santorini - Wild Ferment 2018

Kód: 74
1 hodnotenie
€30
Skladom (>5 ks)

Biele víno suché

Odrodové zloženie: Assyrtiko 100%

Chránené označenie pôvodu: Santorini

Alkohol: 13%

Detailné informácie

Podrobný popis

Starostlivo vybraná a vyzretá Assyrtiko pochádza výlučne z vinice Pyrgos, čo je dôvod, prečo je tento aromatický charakter väčší než v iných oblastiach ostrova.

Hroznový mušt sa po 12-hodinovom procese kontaktu s pokožkou pri teplote asi 10 oC umiestni do malých 1 000 litrových nádrží INOX a do nových 225 litrových sudov z francúzskeho, amerického duba a akáciového sudu. Teplota sa potom nechá prirodzene stúpnuť, bez akéhokoľvek ďalšieho zapojenia. Od tej chvíle moderná technológia odovzdáva štafetu tradičnému vinárstvu.

Prevládajú kmene divokých kvasiniek, ktoré nakoniec určia charakter vína.

V každom tanku a bareli sa vyskytuje niečo iné. Po ukončení kvasenia vyberáme len tie tanky a sudy, ktoré podľa našich odborných znalostí pozdvihujú Assyrtiko na novú úroveň pôžitku.

Výzvou pri výrobe ASSYRTIKO BY GAIA-WILD FERMENT je skutočnosť, že každý rok objavujeme nový rozmer tejto mnohostrannej odrody.

Zvláštnosťou väčšiny Assyrtiko zo Santorini je, že sa napriek svojej bielej farbe správajú ako červené vína! Uchovávajte víno 2-3 roky v správnych pivničných podmienkach a pri teplote 12-14 ° C a prejde hlbokými zmenami. Jeho minerálny rozmer upadne, zatiaľ čo ovocné a medové chute obklopia jeho telo.

Nezabudnite ASSYRTIKO BY GAIA dekantovať najmenej pol hodiny, kým si to užijete. Jeho nový rozmer, ktorý sa objaví, vás nadchne!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie