Gaia Wines - Anatolikos Red 2006 - 0,5L

Kód: 78
1 hodnotenie
€18
Skladom (5 ks)

Červené víno sladké

Odrodové zloženie: Agiorgitiko 100%

Chránené označenie pôvodu: Peloponéz

Alkohol: 13%

Detailné informácie

Podrobný popis

Pod októbrovým slnkom sa dokonale zrelé hrozno Agiorgitiko opatrne rozloží a nechá sa pomaly dehydratovať. Po 3-4 týždňoch sa zozbierajú polovzrnné hrozno a potom sa vyčerpane lisuje, kým sa nevzdajú poslednej kvapky muštu. Tento proces trvá viac ako šesť hodín, výsledkom čoho je malé množstvo silne aromatického a koncentrovaného muštu.

Potom začne pomalé kvasenie, ktoré sa pred jeho ukončením zastaví, čo vedie k zrodu sladkého vína. Mladé víno starne vo francúzskych starých dubových sudoch, kde kyslík dodá ANATOLIKOSU vážnejšiu a komplexnejšiu osobnosť.

Prečo však bolo tomuto vínu priradené meno ANATOLIKOS? Možno preto, že niekde tam na východe, na úpätí Kaukazu, sú korene všetkých vín. Možno preto, že pre nás je chuť Východu sladká a nostalgická. Možno preto, že sa nám to jednoducho páčilo ...

Je možné starnúť ANATOLIKOS dlhší čas a vyvíjať sa vo svojej fľaši smerom ku komplexnosti, pokiaľ sú k dispozícii ideálne podmienky skladovania. Najlepšie si ich vychutnáte za studena, ale nikdy nie vychladené s dezertmi na báze čokolády.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie