Diamantakis Winery

7 položiek celkom
prinos
€9,50

Biele víno suché Odrodové zloženie: : Malvasia di Candia Aromatica 50% - Chardonnay 50% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 12,8%

Kód: 38
prinos
€10

Biele víno suché Odrodové zloženie: : Malvasia di Candia Aromatica 50% - Chardonnay 50% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 12,8%

Kód: 93
Diamantakis - Prinos Rose 2019
€11

Ružové víno suché Odrodové zloženie: Syrah 70% - Mandilaria 30% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 13,5%

Kód: 94
Vidiano 1
€11

Biele víno suché Odrodové zloženie: Vidiano 100% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 12,9%

Kód: 91
diamantakis diamantopetra leuko
Akcia Novinka
€15 –20 %
€12

Biele víno suché Odrodové zloženie: Vidiano 50%, Assyrtiko 50% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 13,3%

Kód: 36
liatiko
€14

Červené víno suché Odrodové zloženie: Liatiko  100%  Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 13,1%

Kód: 81
diamantakis diamantopetra leuko
€15

Biele víno suché Odrodové zloženie: Vidiano 50%, Assyrtiko 50% Chránené označenie pôvodu: Kato Assites Heraklion Kréta Alkohol: 13,3%

Kód: 92

Vinárstvo Diamantakis

 

Vinárstvo Diamantakis založili v roku 2007 členovia rodiny Nikolaosa G. Diamantaskisa - Ioannis, Michalis a Zacharias. Prví dvaja sú treťou generáciou pestovateľov hrozna, ktorí majú rozsiahle skúsenosti v tejto oblasti a vedú vinohrady, patriace vinárstvu. Zacharias, ktorý vyštudoval enológiu, sa venuje výrobe a propagácii vína. Vinárstvo patrí k novým, moderným výrobcom kvalitných vín na Kréte. Nachádza sa juhozápadne od Heraklionu v srdci provincie Malevizi pri dedine Kato Assites a historickom kláštore sv. Georga Gorgolainiho, na východných svahoch vrchu psiloritis v nadmorskej výške 450 metrov. Región má dlhú históriu pestovania viniča a výroby vín a destilátov.

Láska a vášeň rodiny Diamantakisovcov pre vysokú kvalitu vína, dlhá tradícia vinárstva a vlastníctvo 70 akrov pôdy boli motiváciou na založenie malého vinárstva v tejto oblasti. Pestované odrody hrozna sú grécke, miestne a medzinárodné. Na jar roku 2010 bolo upravených do terás a vysadených ďalších 25 akrov pôdy.

Prvé fľaše vína boli naplnené v roku 2009. V ponuke boli dve nové vína, suché biele víno a názvom Prinos Malvasia di Candia Aromatica - Chardonnay 2008 a červené víno s názvom Prinos Syrah 2008 vyrobené z príslušných odrôd hrozna. V roku 2010vinárstvo uviedlo novú značku pod názvom Diamantopetra Red 2008, zrelé, suché, červené víno z odrôd Syrah a Mandilari. Začiatkom roka 2011bolo k ponuke vinárstva pridané nové suché biele víno s názvom Diamantakis Vidiano 2010, vyrobené zo starej krétskej bielej odrody Vidiano. Tretie víno s označením Prinos bolo zaradené do ponuky v roku 2014. Bolo to suché rosé víno s názvom Prinos Rosé 2013 z odrôd Syrah a Mandilari. V roku 2015 bolo uvedené nové zrelé víno pomenované Diamantopetra White 2014 z odrôd Vidiano a Assyrtiko. Všetky naše vína sa zúčastňujú na súťažiach a získali významné oceneniana niektorých významných medzinárodných súťažiach (Decanter World Wine Awards, Vienna Wine Challenge, International Wine Challenge, Concours Mondial de Bruxelles, Citadelles du Vin, Challenge International du Vin, Berliner Wein Trophy, Vinalies Internationales).

Naša rodina sa usiluje vyrábať kvalitné vína, ktoré dokonale vystihujú mikroklímu našej oblasti. Hlavným cieľom rodiny Diamantakisovcov je využitie miestnych odrôd ako sú Vidiano a Mandilari. Pevne veríme v potenciál a možnosti miestnych odrôd na získanie výnimočných vín.

 

Vinice

 

Naše vinice majú rozlohu vyše 27 akrov. Nie sú však rovnaké. Okolo vinárstva je 6 akrov, ktoré sú čiastočne upravené do terás. Ostatná výmera je rozptýlená na tridsiatich rôznych miestach v okolí Heraklionu. 

V nadmorskej výške 400 metrov, na východnom úpätí vrchu Psiloritis v blízkosti vinárstva sú vinice s odrodami Mandilari, Malvasia, Vidiano, Syrah a Chardonnay, zatiaľ čo vo výške 600 metrov je vysadená odroda Assyrtiko. Klíma je typicky stredomorská, čo znamená suché a horúce letá, početné jedenné dažde, mierne zimy, zriedkavé sneženie a primerane vysoká vlhkosť. Vinice majú vhodnú plphu, aby zachytávali vetry vanúce od Egejského mora. Pôda je prevažne vápenato hlinitá, ílovito hlinitá a vápenatá.

Tento región je všeobecne veľmi rôznorodý, pôda má unikátne zloženie, ktoré priaznivo vplýva na pestovanie miestnych i medzinárodných odrôd.

Vinice sa obrábajú podľa zásad systému integrovaného manažmentu, ktorý sa zameriava na výrobu hrozna. Všetky poľnohospodárske činnosti sa vykonávajú ručne s ohľadom na prírodu a vývoj a potreby viniča.

Ako bolo uvedené vyššie, odrody hrozna sú jednak miestne a jednak medzinárodné. Malvasia a Vidiano sú miestne odrody bieleho hrozna. 

Vidiano je zvláštna odroda výrobcov vína na Kréte. Bola nedávno znovu objavená A je jednou z kľúčových odrôd krétskych viníc s vysokým potenciálom a unikátnymi vlastnosťami. Iná grécka biela odroda je Assyrtiko, ktorá však pochádza zo Santorini. Napokon, Chardonnay je ďalšia pestovaná odroda hrozna, ktorá patrí k francúzskym bielym odrodám. Červené pestované odrody sú medzinárodná odroda Syrah a krétska odroda Mandilari.

Naša rodina sa venuje výrobe vysoko kvalitných vín spojenej so šľachtením viniča s láskou a starostlivosťou a využitia zvláštnych prirodzených odrôd ako Liatiko, Vidiano a Mandilari v kombinácii s unikátnou mikroklímou oblasti.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie